بازسازی ساختمانهای مسکونی

 

بازسازی ساختمان در مقابل نوسازی

 

بازسازی ساختمان در مقابل نوسازی
قطعا شما هم دوست دارید که ساختمان خود را تغییر داده و به جای اینکه از ساختمانی به ساختمان دیگر نقل مکان کنید به دنبال راه دیگری هستید تا به قول معروف دستی بر سر و روی ساختمان قدیمی خود بکشید.خب به نظر شما چه کار میتوانید انجام دهید که ساختمان قدیمی که در آن زندگی میکنید یا کار میکنید به بهترین شکلی که شما دوست دارید تغییر شکل پیدا کند و آن چیزی شود که شما دوست دارید؟

بله، دقیقا انتخاب درستی کرده اید. بازسازی کردن ساختمان یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای نوسازی ساختمان خود انجام دهید. برای بازسازی ساختمان خود بهتر است در آوارسین با ما همراه باشید تا به شما بگویم چطور صفر تا صد بازسازی ساختمان خود را به بهترین شکل می توانید انجام دهید.

بازسازی یا نوسازی
قبل از اینکه بخواهید هر تصمیمی که گرفته اید را عملی کنید بهتر است بدانید که معنا و مفهوم بازسازی با نوسازی بسیار متفاوت می باشد.بازسازی یعنی همه چیز از اول و مجدد شروع به ساختنشان می شود و نوسازی به این معناست که تنها قسمتی از خانه یا محل کار خود را تنها یک تغییر مختصر بدهید. برای اینکه بیشتر با این دو معنا و مفهوم آشنا شوید با ما همراه باشید.

بازسازی
بازسازی فرآیندی است که در آن شما ساختمان را به حالت اولیه خود باز می گردانید. ساختمانهای تاریخی، قدیمی و ... از جمله ساختمان هایی هستند که نیاز به بازسازی و به نوعی مرمت دارند. اقداماتی که در بازسازی ساختمان قدیمی و مرمت کاری آن ها انجام میشود شامل موارد زیر می باشد: 

ترمیم سوراخ های دیوارها
رفع وسایل قدیمی
جایگزینی وسایل قدیمی با ماکت های اصلی
برداشتن فرش قدیمی
پالایش کفهای چوبی
و...
برای بازسازی، از منابع کمتر و انرژی کمتری استفاده می شود و می تواند مقرون به صرفه ترین کاری باشد که شما می توانید انجام دهید. اگر هدف شما این است که ساختمان خود را تغییری اساسی دهید ، قطعاً بازسازی ساختمان برای شما مناسب ترین گزینه است.

 

نوسازی
نوسازی فرایند تجدید ساختمان می باشد و در بعضی موارد با اضافه کردن اجزای جدید است. تمایل به نوسازی ارزان تر از بازسازی است. که این موضوع بسته به پروژه شما متفاوت می باشد. به طور معمول، نوسازی ها بهمراه ترمیم ها انجام می شود. به عنوان مثال، ممکن است شما تصمیم بگیرد که حمام خود را تغییر دهید. اما برای اینکه آن را کمی مدرن تر جلوه دهید یک دوش را به وان اضافه می کنید، که می تواند آن را به یک پروژه نوسازی نیز تبدیل کن